Meyveli Tart

4 porsiyon, Süre: 1 saat

Bu kolay, lezzetli ve her damak tadına uygun tarifi SPLENDA® ile keşfedin! Bu Meyveli Tart tarifi mutfağınıza hayat verecektir, SPLENDA® Granül Tatlandırıcıyla denemeye ne dersiniz?

Kaç kişilik: 4
Hazırlama süresi: 30 dakika
Pişirme süresi: 30 dakika

Yöntem

Fırını önceden 180°C'ye ısıtın.

Unu ve margarini geniş bir kaba alın. Bir bıçakla margarini küçük parçalara kesin. Karışım bir ekmek kırıntısı görüntüsü alana kadar parmaklarınızın uçlarıyla iyice karıştırın. 2 yemek kaşığı SPLENDA® Granül Tatlandırıcıyı karıştırın.

Tüm malzemeleri 4 yemek kaşığı soğuk suyla karıştırarak bir hamur topu elde edin. Kremasını hazırlarken bunu dinlenmeye bırakın.

Sütü küçük bir tencereye alın. Vanilya çubuğunu ikiye bölün ve içini kazıyarak çıkarın. Çubuğu ve içini süte ekleyin ve hafifçe ısıtın.

Yumurta beyazı, un ve 4 yemek kaşığı SPLENDA® Granül Tatlandırıcı ile karıştırın. Süt ısındığında yumurta beyazı karışımı üzerine dökün ve pürüzsüz hale gelinceye kadar iyice çırpın. Tencereye geri dökün ve tencereyi tekrar ocağa alın. Karışımı kaynayana kadar sürekli karıştırarak pişirin. 2-3 dakika kaynamasını bekleyin. Tencerenin kenarlarını bir kaşıkla sıyırdığınızdan ve eş zamanlı olarak karışımı çırptığınızdan emin olun. Yağa dayanıklı bir malzemeyle üzerini kapatın ve soğumaya bırakın.

Hamuru açın ve yaklaşık 12 cm çapında 4 ayrı tart kalıbını yağlayın ve pişirme kağıdıyla kaplayın. Hamur çıtır hale gelinceye kadar 15 dakika pişirin. Kağıdı çıkarın ve soğumaya bırakın.

Kremayı hamur kalıbına dökün ve kalıbı dolduracak şekilde dağıtın.

Servis yapmaya hazır duruma geldiğinizde tartlarınızın üstünü dilediğiniz meyvelerle süsleyin.

İpucu: Margarinin mümkün olduğu kadar soğuk olması gerekir. Hamuru buzdolabında dinlendirin.

 

İçindekiler

  • 150g un
  • 80g margarin
  • 6 yemek kaşığı SPLENDA® Granül Tatlandırıcı
  • 300 ml yağsız süt
  • 1 adet vanilya çubuğu
  • 4 yumurtanın sarısı
  • 4 yemek kaşığı un
  • 350g karışık meyve, ör. çilek, frenk üzümü, kivi, üzüm, elma

Enerji ve besin öğeleri

Porsiyon başına
Enerji 454kcal
Yağ 23.00g
(doymuş) 2.00g
Karbonhidrat 53.0g
(şekerden gelen) 11.50g
Tuz 0.50g

Bu tarifi paylaş