Balzamik Soslu Portakallı Ördek

4 porsiyon, Süre: 45 dakika

Bu pratik ve kolay Balzamik Soslu Portakallı Ördek tarifinin tadını SPLENDA® ile çıkarmaya ne dersiniz? Bu basit tarif yalnızca birkaç kolay adımdan oluşmaktadır. Bu tarifi bir de SPLENDA® Granül Tatlandırıcıyla deneyin.

Kaç kişilik: 4
Hazırlama süresi: 5 dakika, ayrıca 20 dakika marine süresi
Pişirme süresi: 20 dakika

Yöntem

Fırını önceden 220°C'ye ısıtın.

Portakalların birinden 4 ince dilim kesin ve bunları bir kenarda bekletin. Geri kalan portakalların suyunu sıkın ve bunu SPLENDA® Granül Tatlandırıcı, sarımsak, balzamikli sirke ve portakal likörüyle karıştırın.

Her bir göğüs parçasının derisinde 3-4 adet kesik açın ve bunları metal olmayan bir kaseye yerleştirerek üzerine marine sosunu dökün. Kasenin üzerini kapatın ve marine olması için oda sıcaklığında 20 dakika bekletin.

Kızartma tavasını ısıtın. Ördeği marine sosundan çıkarın ve her iki tarafı iyice kızarana kadar tavada 2-3 dakika kızartın. Küçük bir fırın tepsisine yerleştirin ve derisi kızarana kadar 10 dakika pişirin. Fırında alın ve dinlenmesi için ılık bir yerde beklemeye alın.

Kalan et suyunu ve marine sosunu küçük bir kızartma tavasına alın ve portakal dilimlerini ekledikten sonra yaklaşık 5 dakika pişirin. Ördek göğsünü ilave edin ve 2 dakika daha pişirin. Eti ve portakal dilimlerini alın ve suyuyla servis edin.

İpucu: Patates püresi ve buharda pişmiş sebzelerle servis edin.

 

Bileşenler listesi

  • 2 adet portakal
  • 1 yemek kaşığı SPLENDA® Granül Tatlandırıcı
  • 1 diş sarımsak, soyulmuş ve dövülmüş
  • 2 yemek kaşığı balzamikli sirke
  • 1 yemek kaşığı portakal likörü
  • 4 x 200g ördek göğsü

Enerji ve besin öğeleri

porsiyon başına

Bu tarifi paylaş