Atıştırmalıklar

5 porsiyon, Süre: 35 dakika

Atıştırmalıkların nasıl hazırlandığını öğrenin! Adım adım talimatlarımız sayesinde bu lezzetli tarifi yapmak inanılmaz derecede kolay. Bu tarifi bir de SPLENDA® Granül Tatlandırıcıyla deneyin.

Hazırlama süresi: 20 dakika
Pişirme süresi: 15 dakika

Yöntem

Fırını 180°C'ye ısıtın. 28 x 34 cm'lik bir fırın tepsisini hafifçe yağlayın. Bunu bir kenarda bekletin.

Atıştırmalıklar

Yumurta beyazını orta büyüklükteki bir karıştırma kabına alın. Bir elektrikli mikserle yüksek devirde veya metal çırpıcı yardımıyla köpürene kadar çırpın.

SPLENDA® Granül Tatlandırıcıyı, vanilyayı ve tuzu ekleyin. Orta sertlikte bir karışım elde edinceye kadar (yaklaşık 20 - 30 saniye bir elektrikli mikserle) yüksek devirde karıştırın.

Yumurta beyazı karışımını hazırladığınız fırın tepsisi üzerine yemek kaşığıyla bezeler halinde dökün. Önceden ısıtılmış fırında 10 - 15 dakika veya kızarana kadar pişirin. Ardından fırından çıkarın. Ardından soğumaya bırakın..

Birleştirme

Servis yapmadan hemen önce Atıştırmalıkları  dolguyla hazırlayın: 2 adet Atıştırmalık alın ve bir tanesinin alt (düz olan) kısmına ve diğerinin üst kısmına, alt kısımlar birbirine bakacak şekilde dolgu sürün. Kalan Atıştırmalıkları da aynı şekilde hazırlayın.

 

İçindekiler

  • 5 yumurtanın beyazı
  • 8g SPLENDA® Granül Tatlandırıcı
  • 1½ çay kaşığı vanilya
  • 1 tutam tuz

Enerji ve besin öğeleri

Porsiyon başına
Enerji 25kcal
Yağ 0.00g
(doymuş) 0.00g
Karbonhidrat 2.0g
(şekerden gelen) 2.00g
Lif 0.00g
Protein 4.00g
Tuz 0.30g

Bu tarifi paylaş