SPLENDA® Hakkında

hakkımızda daha fazlasını öğrenin

Sukraloz

SPLENDA®'nın Tatlandırıcı maddesi hakkındaki daha fazla bilgi

Sukraloz nedir?

Sukraloz, SPLENDA® Tatlandırıcının içindeki tatlandırıcı maddenin genel adıdır. Sukraloz yoğun, yüksek kaliteli bir tatlandırıcıdır.

Sukraloz güvenli mi?

Evet, sukraloz güvenli olarak kabul edilmektedir. Sukralozun sağlık veya organların çalışması üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Araştırmalar, tüketilen sukralozun büyük bir kısmının emilmediğini ve dışkıyla birlikte vücuttan atıldığını göstermektedir. Emilen az miktardaki sukraloz ise vücuttan zararsız şekilde geçerek idrarla atılmaktadır. Sukralozun bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Araştırmalar, sukralozun böbrekler ve karaciğer gibi organlarda sorunlara yol açtığını ve migren veya baş ağrısı gibi yaygın sağlık sorunlarına neden olduğunu desteklememektedir.

Sukraloz kullanımı sonrası hiçbir yan etki beklenmemektedir. Baş ağrısı ve migren insanlarda sıkça görülen olgulardır ve birçok nedenden kaynaklanabilmektedir. Sukralozun vücutta baş ağrısı veya migren ile ilişkilendirilebilecek değişikliklere yol açtığı bilinmemektedir. Örneğin, sukralozun vazodilasyon (kan damarlarının genişlemesi) veya kan basıncı üzerinde bilinen bir etkisi yoktur. Çalışmalar kan glükozu veya insülin seviyeleri üzerinde hiçbir etkiye sahip olmadığını ve sinir sistemi üzerinde bilinen etkilerinin bulunmadığını göstermektedir.

20 yılı aşkın süredir devam eden araştırmalar ve 110'dan fazla bilimsel çalışma sukralozun güvenliğini desteklemektedir.

Sorular ve iletişim

Ürünlerimiz hakkında sorularınız mı var?
Tümünü yanıtlamaya hazırız!

Sıkça Sorulan Sorular

İletişim formumuzu kullanın