SPLENDA® Hakkında

hakkımızda daha fazlasını öğrenin

Kullanım güvenliği

Sukralozun ve SPLENDA®'nın güvenliği konusunda daha fazla bilgi edinin.

SPLENDA® güvenli mi?

SPLENDA® tamamen güvenlidir. Her gün ve her durumda tatlandırıcı olarak kullanılabilir. SPLENDA® içindeki tatlandırıcı madde olan sukraloz Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği yetkili kurumları tarafından ve dünya genelindeki çok sayıda başka düzenleyici kurum tarafından değerlendirilmiş ve onaylanmıştır ve hiçbir yan etkisi olmaksızın kullanımının güvenliği olduğuna karar verilmiştir. Sukraloz en kapsamlı şekilde test edilen gıda katkı maddelerinden biridir ve şu anda 80'den fazla ülkede satılmakta ve 4.000'den fazla üründe kullanılmaktadır. Sukralozun güvenliğine ilişkin olarak son 20 yıl içinde gerçekleştirilmiş 100'ün üzerinde çalışma bulunmaktadır.

SPLENDA®'nın herhangi bir yan etkisi var mı?

SPLENDA®'nın hiçbir yan etkisi yoktur. SPLENDA® içindeki tatlandırıcı madde olan sukralozun gıdalarda ve içeceklerde kullanımı 80'den fazla ülkede onaylanmıştır ve 1991 yılından bu yana milyonlarca insan tarafından kullanılmıştır. Tüm aileniz keyifle kullanabilir. Ancak, laktoza karşı hassasiyeti olan kişiler SPLENDA® Sweet Mini ürününün bir dolgu maddesi olarak laktoz içerdiğine dikkat etmelidirler. Her bir SPLENDA® Sweet Mini 0,05 g'dan daha az miktarda laktoz içermektedir.

SPLENDA®, çocuklar da dahil herkes tarafından kullanılabilir mi?

SPLENDA® tüm aileniz için güvenlidir, ancak sağlıklı büyümeleri için şeker de dahil karbonhidratlardan gelen kalorilere ihtiyaç duyduklarından bebekler ve 3 yaşın altındaki çocuklar için önerilmez. İnsüline dayalı diyabeti olan çocuklar için SPLENDA®, verilen diyetleri bozmadan tatlı keyfi yaşayabilmelerine izin verir. Diyabet hastaları için diyet önerileri hakkında Sağlık Profesyonelinize danışın.

SPLENDA®, diş çürümesine neden olur mu?

SPLENDA® dişler üzerinde diğer karbonhidratlardan veya şekerden farklı bir etkiye sahip değildir.

Hamileyken SPLENDA® kullanabilir miyim?

Evet. SPLENDA® hamile kadınlar ve emziren anneler de dahil herkes tarafından keyifle kullanılabilir. SPLENDA®, doğum öncesi ve sonrası sağlıklı diyetin bir parçasını oluşturabilir, ancak hamile kadınların veya emziren annelerin özel besin ihtiyaçlarıyla ilgili olarak daima doktorlarına veya diyetisyenlerine danışmanlarını öneririz.

Sorular ve iletişim

Ürünlerimiz hakkında sorularınız mı var?
Tümünü yanıtlamaya hazırız!

Sıkça Sorulan Sorular

İletişim formumuzu kullanın